Protetyka

Profesjonalna pracownia protetyczna w BiałymstokuProtetyka to ważna dziedzina stomatologii. Jej głównym zadaniem jest uzupełnianie pojedynczych lub  mnogich braków zębowych utraconych w wyniku procesu chorobowego tkanek zęba lub wypadku działania sił zewnętrznych.

Brak nawet jednego zęba stanowi duży problem natury funkcjonalnej i estetycznej niezależnie od wieku. Nie należy tego bagatelizować, ponieważ uzębienie człowieka jest do tego stopnia spójnym zespołem, że utrata choćby jednego zęba przyczynia się do powstawania problemów w obrębie całości.

Wśród nich wymienić można chociażby nieprawidłowości zgryzowe takie jak: bierne wyrzynanie się zębów przeciwstawnych, przesuwanie się zębów oraz zanik kości. Problem braków w uzębieniu stanowi również częstą przyczynę zaburzeń w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.

Podjęcie decyzji o uzupełnianiu utraconych zębów i skorzystanie z dobrodziejstw współczesnej protetyki to niezwykle istotna kwestia – nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych.

Protetyka na miarę naszych czasów

Lekarz protetyk z gabinetu M-DENTICA wykonujemy wszystkie dostępne obecnie na rynku rodzaje prac protetycznych, a mianowicie:

  • licówki (porcelana/kompozyt), Nowoczesne techniki protetyczne wykorzystywane w XXI wieku
  • wkłady koronowo-korzeniowe (stop  metali/włókna szklane),
  • korony porcelanowe na podbudowie metalowej (przykładowo na: stali/złocie/stopie złota),
  • korony pełnoceramiczna: LAVA,
  • szyny relaksacyjne,
  • inlay/onlay (pełnoceramiczny/kompozytowy),
  • implantoprotetykę,
  • protezy zębowe.

Do zleconych prac protetycznych wykorzystywane są materiały najwyższej jakości, które odznaczają się wyjątkową trwałością oraz komfortem użytkowania na co dzień przez wiele lat.

Protetyk M-DENTICA zaprasza mieszkańców Białegostoku

Nasz protetyk chętnie pomoże wszystkim, którzy zechcą pozbyć się krępujących braków w uzębieniu i zgłoszą się do kliniki M-DENTICA.

W razie potrzeby precyzyjnie dopasuje on metodę wsparcia protetycznego do indywidualnego przypadku, zaproponuje najbardziej optymalne rozwiązanie, by Pacjent czuł się komfortowo.