Implantologia

Implantologia to jedna z dziedzin medycyny wspierająca stomatologię, dzięki której można na stałe, skutecznie uzupełnić brakujące uzębienie tak, by funkcjonalnie i estetycznie maksymalnie zbliżone było do naturalnego. Obecnie jest to coraz bardziej popularna alternatywa dla klasycznej protetyki. Niewątpliwą zaletą rozwiązań implantowych jest to, że nie wymagają one zabiegów pielęgnacyjnych niż te stosowane na zębach naturalnych.

Implantologia zębów

Jak wygląda implant dentystyczny? Przypomina niewielką śrubkę, najczęściej z czystego tytanu. Umieszczany jest w szczęce bądź żuchwie, spełnia funkcję korzenia sztucznego zęba, a łącznik implantu mocowany do jego górnej części tworzy miejsce zakotwiczenia dla korony, mostu czy też protezy.

Po umieszczeniu implantu w kości rozpoczyna się proces zrostu żywej tkanki kostnej z tytanową powierzchnią implantu (tak zwana osteointegracja), w efekcie następuje zintegrowanie wszczepu z kością. Tym samym ubytek zębowy zostaje uzupełniony implantem trwale na wiele lat.

Implantologia stomatologiczna – nie tylko, by poprawić estetykę

Utrata nawet jednego zęba nie jest obojętna dla całego układu zębowego, a każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia, ponieważ zęby zarówno w górnej, jak i w dolnej szczęce tworzą niezwykle spójną całość.

Zostawienie pustego miejsca po zębie/zębach stanowi poważny błąd, bo w wyniku powstania szczeliny, zęby sąsiednie, szukając kontaktu zgryzowego, zaczynają się przesuwać lub wysuwać, powodując  tym samym wady zgryzu. Mogą one doprowadzić do zaniku kostnego, problemów gastrycznych, do rozwoju chorób przyzębia i do innych przykrych dolegliwości. Dlatego warto skorzystać z dobrodziejstwa współczesnej implantologii i zdecydować się na biokompatybilny implant, który nie będzie wywoływał reakcji alergicznych.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty w gabinecie stomatologicznym M-DENTICA?

Implanty w naszym gabinecie zakładane są zgodnie z najnowszymi standardami w implantologii – z materiałów najwyższej jakości oraz zachowaniem największej dbałości o potrzeby Pacjenta. Obok oczywistych zalet estetycznych zapewniają one możliwość:

  • poprawy komfortu psychicznego i fizycznego,
  • odzyskania pewności i wiary w siebie,
  • uniknięcia szlifowania zdrowych, sąsiednich zębów przy nakładaniu koron i mostów,
  • zamocowania na nich protez zębowych,
  • pozbycia się problemów gastrycznych wynikających z niedostatecznie rozdrobnionych pokarmów.

Zastosowanie implantów mogą Państwo rozważyć w 3 przypadkach, a mianowicie:

  • w odbudowie pojedynczego zęba,
  • w odbudowie kilku brakujących zębów,
  • w bezzębiu częściowym lub całkowitym do mocowania protez zębowych.

Jeśli chcą Państwo odzyskać piękny uśmiech, korzystając ze zdobyczy nowoczesnej implantologii, zapraszamy do skorzystania z usług naszego gabinetu stomatologicznego w Białymstoku (Osiedle Nowe Miasto) w godzinach pracy placówki od poniedziałku do soboty.