Licówki

Ciesz się pięknym, białym uśmiechemLicówki to niezwykle cienkie płytki z porcelany, najczęściej grubości około 0,5 mm, które po odpowiednim przygotowaniu podłoża mocuje się  na licowej i wargowej stronie zębów.

Założenie jednej tradycyjnej licówki najczęściej wymaga oszlifowania zęba, ponieważ każda, nawet najcieńsza płytka, dodaje zębowi objętości. Bez takiego przygotowania ząb z licówką wystawałby z łuku. Wyjątkiem tu mogą być zęby cofnięte, które będą wymagały jedynie wypolerowania.

Co trzeba wiedzieć o licówkach?

Licówki standardowo ze względów estetycznych zakłada się na nie mniej niż osiem zębów w łuku, choć możliwe jest też ich umocowanie na mniejszym odcinku łuku. Zwykle podczas pełnego uśmiechu widać łącznie 20 zębów – z tego powodu założenie większej ilości licówek niż na pojedynczy ząb, da z pewnością lepszy efekt końcowy.

Trzeba pamiętać, że założenie licówek łączy się z ingerencją w naturalne zęby, dlatego musi ono być przeprowadzone po namyśle, w sprawdzonej klinice stomatologicznej – takiej jak M-DENTICA – gdzie przewidziano możliwość konsultacji z wieloma specjalistami, którzy odpowiednio przygotowują naszych Pacjentów do zabiegu.

Takie przygotowanie jest niezwykle istotne ze względu na efekt końcowy w postaci zupełnie odmienionego, idealnie białego i pięknego uśmiechu, ale także biorąc pod uwagę trwałość licówek. Jeśli zostanie ono przeprowadzone we właściwy sposób, Pacjent ma szansę cieszyć się raz założonymi licówkami bezterminowo.

Jak przebiega zakładanie licówek?

Przygotowania do założenia licówkiProces założenia licówek obejmuje kilka etapów. Pierwszy z nich polega na klasyfikacji warunków zgryzowych oraz ocenie stanu uzębienia. Konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów przed docelowym zabiegiem. Może to zająć od jednej do wielu wizyt u stomatologa. Dlatego – bez uwzględnienia indywidualnej sytuacji Pacjenta – trudno jest precyzyjnie i jednoznacznie określić, ile czasu zajmie cała procedura.

Następnie pobierane są wyciski, z których robi się komputerową lub woskową wizualizację efektu końcowego. Przed zacementowaniem licówek – w trakcie krótkiej wizyty końcowej –  Pacjent sam akceptuje lub odrzuca przedstawioną mu wizualizację.

Specjaliści od licówek z gabinetu stomatologicznego w Białymstoku

Nasi wykwalifikowani specjaliści mają duże doświadczenie w zakładaniu licówek, co w połączeniu z najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym i wysokiej klasy materiałami pozwala szybko osiągnąć oczekiwany efekt w postaci olśniewającego uśmiechu.

Jeśli chcieliby Państwo poprawić wygląd zębów w sposób trwały, proponujemy skorzystanie z oferty zakładania licówek w białostockiej klinice M-DENTICA, gdzie przeprowadzona zostanie pierwsza bezpłatna konsultacja z naszym stomatologiem.