Spis treści
- Względy zdrowotne w stosowaniu implantologii
- Dobry protetyk pomoże w przypadku pełnego braku uzębienia
- Stomatologia estetyczna wsparciem dla wielu pacjentów
Z problemem wypadających i tracących swoje naturalne właściwości zębów, borykają się z reguły pacjenci starsi. Mimo wszystko biologia jest nieobliczalna i pewne dolegliwości nieleczone i niezaobserwowane, mogą wpływać destrukcyjnie nawet na uzębienie ludzi młodych lub w wieku średnim.
Obecnie protetyka i lekarz specjalista protetyk, potrafią przeskoczyć niemalże każdą przeszkodę zdrowotną tudzież estetyczną. Szeroka gama uzupełnień oraz metod stomatologii estetycznej pozwalają na częściową lub pełną rekonstrukcję zębów. Brak uzębienia może negatywnie odbijać się na zdrowiu pacjenta wraz z upływem lat, dlatego warto skonsultować problemy tej natury w pracowni protetycznej i rozpocząć leczenie.
Względy zdrowotne w stosowaniu implantologii
Implantologia to zaawansowana technologicznie praktyka lekarska z dziedziny medycyny stomatologicznej, która ma na celu wdrożyć kompleksową lub częściową odbudowę uzębienia na implantach. Współczesna implantologia pozwala na wszczepienie sztucznego korzenia zęba w miejsce jego braku w formie tytanowego stożka, podstawy. Tego typu rozwiązanie z powodzeniem potrafi niemalże w pełni odzwierciedlić działanie naturalnego korzenia zęba.
Instalacja implantu stomatologicznego jest preludium do pełnej odbudowy zęba.
Skuteczność
Pacjent po skutecznej implementacji sztucznego korzenia, zyskuje na zdrowiu. Przede wszystkim zęby sąsiadujące nie mają możliwości przesuwu w osi zębowej, a sam implant świetnie zastępuje pierwotne działanie korzeni zębowych. Zakończona sukcesem implementacja sztucznego korzenia, jest początkiem pełnego odtworzenia zęba i pozostaje wówczas praca nad względami estetycznymi.
Protetyk w kolejnych etapach może zaproponować rozwiązania dopełniające: protezę, koronę lub mostek. Odtworzenia protetyczne stanowią w pełni skuteczne odwzorowanie funkcji oraz działania naturalnych, zdrowych zębów.
Przeczytaj również: Chirurg stomatolog, czyli praktyka realizowana w sali operacyjnej
Dobry protetyk pomoże w przypadku pełnego braku uzębienia
W przypadkach, kiedy pacjent nie posiada w pełni uzębienia – jedną z metod odtworzenia zębowego jest implementacja protez zębowych całkowitych. W tego rodzaju zabiegach istotne jest ułożenie i budowa wyrostka zębodołowego. Struktura kostna pozostała po pierwotnych zębach ma wymierne przełożenie na idealnie dopasowanie protezy do błony śluzowej. Im większa jest powierzchnia przylegająca płyty protezy zębowej do powierzchni, tym lepsza jest przyczepność.
Pacjent po udanym zabiegu może w pełni cieszyć się funkcjonalnością zębów. Żucie oraz gryzienie staną się pewną czynnością w codziennej egzystencji, a solidna implementacja pozwala zapomnieć o obawach przed widocznym „ciałem obcym”.
Stomatologia estetyczna wsparciem dla wielu pacjentów
Współczesne tajniki stomatologii estetycznej są ucieleśnieniem najskrytszych marzeń o pięknym uśmiechu. Dobrodziejstwa nowoczesnych technologii stomatologicznych z dziedziny medycyny estetycznej są skierowane na poprawę wyglądu, a nie na stricte leczenie zębów. Wyróżniamy powszechnie stosowane zabiegi:
- wybielanie zębów;
- piaskowanie;
- implementacja koron protetycznych;
- zastosowanie płytek ceramicznych nakładanych na zęby, tj. licówki.
Istota ceny
Pułap cenowy jest uzależniony od intensywności zabiegu i wielkości obszaru działania. Zabiegi mają na celu przede wszystkim doprowadzenie uśmiechu do perfekcji oraz mogą być odpowiedzialne za dopełnienie zabiegów protetycznych.
Jeśli pacjent boryka się z problemem krzywizny zębów czy też wadliwego zgryzu, to zdecydowanie warto udać się do pracowni protetycznej i umówić się na zabieg. Korygowanie przynosi wiele korzyści, szczególnie na tle psychicznym, dając komfort i zadowolenie z własnego wyglądu.
Dobry protetyk potrafi naprawić nawet największe niedoskonałości, a szczery i piękny uśmiech na pewno doda pewności siebie w codziennych kontakt międzyludzkich.
Sprawdź również Leczenie kanałowe – kiedy i dlaczego?