Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to dziś powszechnie przeprowadzany zabieg służący poprawie wyglądu uzębienia poprzez pozbycie się różnego rodzaju przebarwień, które mogą pojawić się na zębach nawet wtedy, gdy Lśniący, zdrowy ząbzachowana jest właściwa higiena jamy ustnej.

Zęby wybielać można na różne sposoby, ale najbezpieczniejsze z nich zaproponuje nam dobry stomatolog. Korzystając z jego usług, osiągniemy efekt bardziej spektakularny, a zęby pozostaną zdrowe bez ryzyka zniszczenia szkliwa. Do dyspozycji mamy różne metody – w  zależności od stopnia przebarwienia i jego rodzaju.

Najczęściej wyróżnia się następujące sposoby przywracające naturalną, lśniącą biel zębów:

  • zabieg profesjonalny wykonywany w gabinecie dentystycznym przez stomatologa, później kontynuowany w warunkach domowych przez Pacjenta,
  • zabiegi wykonywane w domu pod nadzorem asystentki stomatologicznej,
  • zabiegi stosowane samodzielnie w formie pasty.

Wybielanie zębów w gabinecie M-DENTICA w Białymstoku

piękne zęby dzięki wybieleniu

Jedną z najskuteczniejszych i najbardziej atrakcyjnych cenowo metod wybielania zębów jest metoda nakładkowa. Polega ona na aplikowaniu żelu wybielającego o niewielkim stężeniu do indywidualnie dopasowanych łyżek wybielających, które są następnie zakładane na zęby górne lub/i dolne.

Taki zabieg wybielania zębów może być przeprowadzony w warunkach domowych przez Pacjenta, najczęściej w porze nocnej podczas snu. Jeden cykl zapewniający trwały efekt wybielenia wymaga najczęściej od 8 do 10 aplikacji. Podczas wizyt kontrolnych stomatolog ocenia efekt kuracji.

Wybielanie zębów – jeden czy kilka zabiegów

Jeśli wybielanie dotyczy jedynie kilku zębów zabieg można przeprowadzić w gabinecie, działając na nie preparatem o wyższym stężeniu. Trwa on każdorazowo około 1,5 godziny i powinien być powtórzony dwu- trzykrotnie.

W trakcie wybielania zębów może wystąpić okresowa, przemijająca nadwrażliwość zębów na zimno lub gorąco, smaki słodkie czy kwaśne. W związku z tym, w celu zagwarantowania jak najlepszej ochrony zębów i utrwalenia oczekiwanego efektu, każdemu z naszych Pacjentów zapewniamy zabieg odwrażliwiania zębów oraz fluoryzację w cenie usługi.

Niewątpliwą zaletą tej metody wybielania zębów jest szybki rezultat, dlatego jeśli chcą Państwo szybko odzyskać biel uśmiechu zapraszamy do kontaktu z Centrum Endodoncji Mikroskopowej i Stomatologii Estetycznej M-DENTICA.