Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to kompleksowa opieka, która pozwala zapobiegać problemom dentystycznym, eliminować je w fazie początkowej oraz skutecznie leczyć ubytki w stanie zaawansowanym. M-DENTICA Białystok oferuje szeroką gamę usług z zakresu stomatologii zachowawczej.

Istota prawidłowej higieny jamy ustnejHigiena jamy ustnej to podstawa zdrowego uśmiechu

Na stan uzębienia ma wpływ wiele czynników, które mogą nie wydawać się tak oczywiste. Jednym z nich jest prawidłowa dieta – dostarczając do organizmu odpowiednią dawkę witamin i minerałów, jak również eliminując substancje wpływające szkodliwie na szkliwo, działamy na korzyść naszych zębów.

Próchnica – główna konsekwencja

Jeśli nie zadbamy o nie w sposób właściwy, może rozwinąć się próchnica. Przyczyną jej powstawania jest niedbała higiena jamy ustnej, prowadząca do osadzania się płytki nazębnej oraz kamienia – jeśli nie usuwamy ich systematycznie, mogą powodować podrażnienia i zapalenia dziąseł, a także choroby przyzębia.

Nasz gabinet stomatologiczny korzysta z najnowocześniejszych metod leczenia, aby zapewnić jak najlepszą opiekę i skuteczność zabiegów oraz zindywidualizowany plan leczenia.