RTG zębów

Zdjęcie rentgenowskie uzębieniaZdjęcie RTG zęba/zębów to podstawowa forma diagnostyki w stomatologii, która pozwala ocenić stan całego zęba oraz tkanki kostnej wokół niego. Może być ono wykonywane metodą tradycyjną lub nowoczesnym radiografem cyfrowym.

Tradycyjne RTG stomatologiczne pozwala dokonać oceny wielu elementów istotnych dla prowadzenia leczenia. Dentysta zwróci tu uwagę na: wypełnienie, zmiany zapalne i próchnicze, możliwe przyczyny bólu zęba, jego budowę, ewentualne możliwości wprowadzenia implantu. Bez tego ważnego badania trudno byłoby dziś precyzyjnie leczyć zarówno dorosłych, jak i małych Pacjentów.

Rentgen zębów a zalety radiografii cyfrowej

Rentgen zębów wykonany rewolucyjną techniką wewnątrzustnej radiografii cyfrowej, której działanie oparte jest na skanerze, to obecnie jeden z najnowocześniejszych systemów diagnostycznych dostępnych w stomatologii.

Podstawowymi zaletami aparatu wykonującego diagnostykę tego typu są przede wszystkim:

  • do 90% niższa niż w przypadku aparatów tradycyjnych dawka promieni Roentgena przy wykonywaniu skanu, co pozwala na jego kilkukrotne powtórzenie podczas jednej wizyty bez ryzyka,Mikro zdjęcie RGT zęba
  • jeszcze bardziej precyzyjny obraz cyfrowy,
  • możliwość wielokrotnego odtwarzania danych,
  • łatwa obsługa, która nie wydłuża zbędnie pracy specjalisty,
  • odporność na niezadowalające warunki naświetlania,
  • odczyt już po kilku sekundach – eliminuje konieczność czekania na wywołanie zdjęć,
  • skuteczne zastosowanie nie wymaga dużego doświadczenia, co minimalizuje ryzyko błędów,
  • brak zagrożenia dla osób pozostających w pobliżu – nie wymaga izolacji.

Profesjonalne RTG zęba/zębów w gabinecie stomatologicznym M-DENTICA

RTG zęba/zębów, które nasi pracownicy wykonują nowoczesnym radiofizjografem wewnątrzustnym  pozwala precyzyjnie ocenić – zależnie od potrzeb – aktualny stan problemu lub efekt leczenia, a więc między innymi długość kanału zęba, gęstość kości, prawidłowość wypełnienia kanału zęba. Dzięki temu eliminowane jest ryzyko niepełnego oczyszczenia leczonego pola, co przy leczeniu kanałowym ma ogromne znaczenie.

Radiofizjograf jest narzędziem niezbędnym w procesie diagnozowania i leczenia stomatologicznego. Dlatego, jeśli zależy Państwu na dokładnym rozpoznaniu problemu z zębami i pozbyciu się go w sposób bezbolesny, zapraszamy do skorzystania z usług kliniki M-DENTICA.