Profilaktyka

Profilaktyka to jedna z najistotniejszych kwestii dla stomatologów z M-DENTIKI Białystok. Wiemy – i wpajamy tę wiedzę naszym Pacjentom od najmłodszych lat – że właściwa higiena jamy ustnej zapewnia atrakcyjny uśmiech i zdrowie, ale także pewność siebie. Aby w prawidłowy sposób dbać o swoje zęby i dziąsła, należy przestrzegać kilku zasad, które zaprocentują zdrowym uzębieniem oraz świeżym oddechem.

Jak prawidłowo szczotkować zęby? Profilaktyka to podstawa zachowania pięknego i zdrowego uśmiechu

Często nasi dentyści spotykają się z tym pytaniem. W naszym gabinecie każdy Pacjent otrzyma szczegółowy instruktaż, jak dbać o higienę jamy ustnej we właściwy sposób. Udzielimy porad na temat właściwych technik szczotkowania trudno dostępnych miejsc, na które należy zwrócić szczególną uwagę, pomożemy w wyborze właściwej szczoteczki. Nasz personel podpowie również, jakich środków używać, aby zapewnić sobie optymalną ochronę zębów i dziąseł.

Właściwa profilaktyka zdrowych zębów obejmuje również dietę

Bardzo ważne jest nie tylko to, czego nie powinniśmy jeść w nadmiarze, ale również to, co jeść należy. Właściwy sposób odżywiania przeciwdziała próchnicy, wzmacnia zęby i szkliwo oraz wpływa na ogólne samopoczucie Pacjenta.

Oprócz profilaktyki w domu, istotne jest zwrócenie uwagi na profesjonalne zabiegi, które pomogą w sposób długotrwały chronić zęby. Jedną z takich metod jest fluoryzacja kontaktowa, która wzbogaca warstwę szkliwa w jony fluoru, a tym samym pomaga chronić je przed szkodliwym działaniem kwasów.

Koniecznym elementem profilaktyki są też regularne wizyty kontrolne u lekarza stomatologa, które pozwolą odpowiednio wcześnie dostrzec ewentualny problem i podjąć leczenie – zobaczcie, jak u nas przebiega pierwsza wizyta.