Pierwsza wizyta u stomatologa

Rejestracja i wywiad podczas pierwszej wizyty w gabinecie M-DenticaPrawidłowo zaplanowany proces leczenia stomatologicznego ma istotny wpływ na jego powodzenie i finalny efekt. Dlatego w naszym gabinecie przestrzegamy kilku reguł, które pomagają nam podchodzić indywidualnie do każdego Pacjenta i jego problemów.

Przygotujemy kompleksowy plan leczenia

Podczas pierwszej wizyty personel M-DENTICA zapoznaje Pacjenta z procedurami obowiązującymi w gabinecie oraz przeprowadza wywiad stomatologiczny, dotyczący: dotychczasowych dolegliwości, wcześniejszego leczenia, stosowanych sposobów dbania o higienę jamy ustnej oraz ogólnej kondycji zębów i przyzębia.

Konsultacje stomatologiczne przed pierwszą wizytą

Na konsultację stomatologiczną w czasie pierwszej wizyty należy zabrać ze sobą punktowe zdjęcia RTG zębów po leczeniu endodontycznym oraz zdjęcie panoramiczne uzębienia – jeśli takie zostały kiedykolwiek wykonane. Dzięki nim jesteśmy w stanie dokładnie określić stan zębów Pacjenta, prześledzić dotychczasowe zabiegi, czyli szczegółowo zapoznać się z danym przypadkiem, co ma szczególne znaczenie w przypadku zębów leczonych w przeszłości kanałowo (endodontycznie).

Na podstawie wszystkich zebranych od Pacjenta informacji i zdjęć RTG (które w razie potrzeby wykonujemy na miejscu w naszym gabinecie aparatem cyfrowym wewnątrzustnym) zaplanujemy leczenie oraz uwzględnimy nie tylko zabiegi stomatologiczne lecz również profilaktykę.