Periodontologia

Periodontologia zajmuje się leczeniem chorób przyzębia, czyli stanami zapalnymi dziąseł i kości potocznie nazywanymi paradontozą (termin ten już nie funkcjonuje w nomenklaturze medycznej). Choroba przyzębia jest zakaźną, nawracającą chorobą bakteryjną, której nie wolno lekceważyć. Dolegliwości tego typu dotykają ogromną części społeczeństwa. Dawniej kojarzono je głównie z podeszłym wiekiem Pacjentów. Obecnie wiadomo, że często cierpią na nie również ludzi młodych, a nawet dzieci.

Nasz periodontolog pomożeProfesjonalne narzędzia dentystyczne

Periodontolog z M-DENTICA pomoże Państwu na każdym etapie rozwoju choroby przyzębia. Najważniejsze jest wczesne wykrycie problemu, ponieważ początkowo może ona rozwijać się niezauważalnie w związku z nagromadzeniem płytki nazębnej i kamienia nazębnego.

Choć pozornie problem ten wiąże się z samą powierzchnią zębów, bakterie i resztki jedzenia tworzące płytkę nazębną wraz z kamieniem nazębnym (zmineralizowaną płytką nazębną) mają negatywny wpływ także na dziąsła, powodując ich stany zapalne.

Taki stan zapalny związany z chorobą przyzębia początkowo objawia się krwawieniem z dziąseł, a w dalszym przebiegu atakuje kości szczęki i żuchwy. Z czasem – nieleczony – doprowadza do rozchwiania zębów i ich utraty.

Przebieg leczenia periodontologicznego w M-DENTICA

Proces leczenia choroby przyzębia rozpoczyna się od gruntownego leczenia przygotowawczego, podczas którego zęby i kieszonki dziąsłowe zostaną uwolnione od twardych i miękkich złogów bakteryjnych. Następnie usuwa się tkanki zmienione zapalnie i wygładza powierzchnie korzeni zębów.

Codzienna staranna higiena jamy ustnej wraz z profesjonalnym oczyszczaniem uzębienia w klinice stomatologicznej M-DENTICA działającej w Białymstoku – dwa razy do roku będzie najlepszą metodą zapobiegania tej niebezpiecznej przypadłości. A jeśli choroba już się pojawiła – nasz specjalista pomoże ją zahamować, wykorzystując najnowocześniejsze metody leczenia.

Aby skorzystać z pomocy naszego doświadczonego periodontologa wystarczy umówić się na konsultację, dzwoniąc do M-DENTICA w godzinach pracy gabinetu.