Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem to najnowocześniejsza i najbardziej precyzyjna forma leczenia zębów, jaką może dziś zaproponować stomatologia. Polega ono na leczeniu tkanek wewnątrz zęba i korzenia, a dokładniej na usunięciu chorego nerwu z kanałów korzeniowych, oczyszczeniu z bakterii i dokładnym wypełnieniu kanału. Wskazaniami do tego typu leczenia są:

  • głęboka próchnica, jej powikłania,Specjalistyczny mikroskop do leczenia kanałowego
  • zapalenie miazgi komorowej oraz korzeniowej zęba.

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem – na czym to polega?

Do przeprowadzenia takiego wykorzystuje się duże powiększenie pod mikroskopem Leica, dzięki czemu możliwe jest prawidłowe oczyszczenie kanałów korzeniowych z resztek tkanek i bakterii. Mikroskop pozwala zlokalizować wszystkie kanały w leczonym zębie oraz dokładnie wyczyścić nawet te  niedrożne bądź zakrzywione.

Przed rozpoczęciem leczenia kanałowego (przewodowego) niezwykle istotne jest ustalenie długości roboczej kanału korzeniowego. Stosując w tym celu endometr Propex II do elektronicznego pomiaru długości kanału, uzyskuje się bardzo precyzyjny efekt, pozwalający na dokładne leczenie kanałowe. Polega ono na mechanicznym  i chemicznym opracowaniu kanału korzeniowego przez stomatologa. Ma on do dyspozycji nowoczesne narzędzia niklowo-tytanowe oraz sprawdzone płyny do irygacji.

Opracowany kanał korzeniowy starannie wypełnia się uplastycznioną gutaperką z wykorzystaniem Calamusa – specjalistycznego systemu do termicznego wypełniania kanałów działającego w technologii 3D. Po wypełnieniu kanału, a także w trakcie samego zabiegu, pomocna jest nowoczesna diagnostyka – komputerowe zdjęcia RTG, które pozwalają skutecznie ocenić efekt leczenia.Specjalistyczny aparat do leczenia kanałowego

Jak prowadzimy leczenie kanałowe w białostockiej klinice M-DENTICA?

Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami związanymi z leczeniem kanałowym zębów pod mikroskopem, czyli z endodoncją. Uczestniczymy stale, biorąc udział w kongresach naukowych poświęconych tej nowoczesnej formie leczenia kanałowego, aby skuteczniej przychodzić z pomocą mieszkańcom Białegostoku i okolic.

W klinice stomatologicznej M-DENTICA zabieg kanałowego leczenia zębów wykonuje się przy użyciu koferdamu, to znaczy cienkiego arkusza naturalnej gumy, służącego do izolacji jamy ustnej w trakcie leczenia.

Leczenie zębów z użyciem koferdamu to wygoda dla Pacjenta i stomatologa, ponieważ:

  • zapobiega połknięciu narzędzi/instrumentów dentystycznych,
  • przeciwdziała powstawaniu mechanicznych/chemicznych zranień błony śluzowej jamy ustnej w trakcie zabiegu,
  • izoluje pole zabiegowe przed wilgocią oraz bakteriami, co wywiera ogromny, pozytywny wpływ na końcowy wynik leczenia.

Radiofizjograf w leczeniu kanałowym zębów

Nasz gabinet dentystyczny wyposażony jest w mikroskop, radiofizjograf wykonujący najwyższej jakości komputerowe zdjęcie rentgenowskie oraz profesjonalny sprzęt niezbędny do kanałowego leczenia nawet najbardziej skomplikowanych przypadków, w tym do udrażniania zobliterowanych kanałów oraz usuwania złamanych w kanałach instrumentów stomatologicznych.Leczenie kanałowe zęba

Dokładne wypełnienie kanału jest w endodoncji kluczem do sukcesu, dlatego do tego etapu leczenia zębów przykładamy największą wagę. Gwarantujemy Państwu, że prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe zębów z użyciem mikroskopu pozwala zachować ząb na znacznie dłuższy czas niż ma to miejsce w leczeniu tradycyjnym.

Zapewniamy, że w naszym gabinecie w 95 % przypadków leczenie kanałowe wykonywane jest podczas jednej wizyty! Zachęcamy do tego, by nie przysparzać sobie dodatkowych zmartwień i leczenie kanałowe oddać w ręce specjalistów w M-DENTICA Białystok.