Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna obejmuje cały szereg zabiegów w obszarze jamy ustnej, które uzupełniają lub kontynuują leczenie zachowawcze i profilaktykę.

W klinice M-DENTICA wszystkie zabiegi chirurgii stomatologicznej wykonujemy w znieczuleniu miejscowym aplikowanym metodą tradycyjną lub przy użyciu urządzenia Quicksleeper 4, dzięki któremu odpowiednio dopasowany środek znieczulający podawany jest komputerowo. Gwarantuje to pełną skuteczność zastosowanego znieczulenia, a co za tym idzie – bezbolesność i bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu, którego czas zostaje skrócony do minimum.

Specjalistyczna opieka stomatologiczna

Nie tylko usuwanie zębów – szczegółowa oferta chirurga stomatologa

W ofercie kliniki M-DENTICA znajdą Państwo następujące zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:

  • ekstrakcje (usuwanie zębów),
  • operacyjne ekstrakcje pozostawionych korzeni zębów i zębów zatrzymanych,
  • resekcje wierzchołków korzeni,
  • hemisekcje” (usunięcie połowy zęba łącznie z jednym z korzeni, gdy pozostawioną część odbudowuje się za pomocą korony protetycznej),
  • radektomie” (odcięcie całego problematycznego korzenia),
  • zabiegi chirurgii implantologicznej,
  • sterowane regeneracje tkanek przyzębia (odbudowa kości – GBR),
  • usuwanie torbieli,
  • podcinanie wędzidełka.

Hemisekcja i radektomia to zabiegi tak zwanej „ostatniej szansy” dla zębów wielokorzeniowych w sytuacji, gdy nie ma możliwości prawidłowego leczenia kanałowego jednego z korzeni lub jeśli przy jednym z korzeni występują zmiany zapalne niepoddające się leczeniu zachowawczemu.

Specjalista chirurgii stomatologicznej

Chirurgia stomatologiczna na co dzień

Chirurdzy stomatolodzy z białostockiej kliniki stomatologicznej M-DENTICA każdego dnia przeprowadzają zabiegi, dzięki którym pomagają swoim Pacjentom pozbyć się problemów z bólem, dyskomfortem w jamie ustnej, a także zapobiec rozwojowi szeregu niebezpiecznych chorób, które mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Doświadczenie naszych specjalistów w połączeniu z wiedzą gwarantują bezbolesne, szybkie i profesjonalne działanie, co minimalizuje poziom stresu i zapobiega powikłaniom. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie diagnostyki i znieczulenia pozwoli Państwu zachować własny, nawet najbardziej problematyczny ząb, zawsze, gdy to tylko możliwe.

Zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą w Centrum Endodoncji Mikroskopowej i Stomatologii Estetycznej M-DENTICA Białystok w zakresie chirurgii stomatologicznej, który z pewnością pomoże Państwu skutecznie pozbyć się bólu zębów i stanów zapalnych, gdy inne środki zawodzą. Pomożemy Państwu szybko wrócić do równowagi i odzyskać piękny uśmiech bez bólu.